^góra
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonZapraszamy do działu "Nowości" :-)

+48 32 455-91-99
bibliotekapszow@op.p

Biblioteka Publiczna Miasta Pszów

zapraszamy

Grafika losowa

Brak grafik

Uwaga

Szanowni czytelnicy oraz uczestnicy imprez kulturalnych organizowanych przez książnicę. Informujemy, iż wykorzystujemy wasz wizerunek dla reklamy biblioteki na stronie WWW oraz w lokalnych gazetach. Jeżeli nie wyrażacie zgody na powielanie wizerunku proszę zgłosić się do bibliotekarzy o podpisanie stosownego oświadczenia.

Akadamia Orange

Biblioteka bierze udział
w programie
Akademia Orange
dla bibliotek

Aktualności

ks. prof. Jerzy Szymik

31 października w naszej bibliotece mieliśmy zaszczyt gościć ks. prof. Jerzego Szymika na spotkaniu pt. "Wiersze o Pszowie (i nie tylko)".

Podczas spotkania odbyła się premiera nowego wiersza. Wysłuchaliśmy również wybranych przez samego Autora utworów, które wprowadziły nas w nastrój Wszystkich Świętych. Wieczorek był upiększony mini koncertem
w wykonaniu Natalii Pinior.

Ponadto wspomnieniom nie było końca. Uczestnicy wieczorku chętnie zadawali pytania, na które ks. Profesor odpowiadał z wielkim zaangażowaniem i zrozumieniem dla każdego.

Cieszymy się, że mieszkańcy przyjęli nasze zaproszenie na ten wieczór i przybyli w tak licznym gronie.

Serdecznie dziękujemy.

 

Czytaj więcej: ks. prof. Jerzy Szymik

Targi książki

W dniach 27-30 października odbyły się Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie na które wybrały się również pszowskie bibliotekarki. Targi promowały czytelnictwo i były otwarte dla publiczności, a w trakcie ich trwania wystawcy prowadzili sprzedaż detaliczną książek tradycyjnych i elektronicznych, jak i wszelkiego rodzaju akcesoriów czytelniczych.

Wystawcami były: wydawnictwa, hurtownie książek, księgarnie, instytucje kultury, stowarzyszenia związane z rynkiem książki w Polsce, dystrybutorzy mediów elektronicznych dedykowanych czytelnikom, drukarnie oraz producenci papieru.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to impreza na której oprócz oferty wydawniczej polskich i zagranicznych wydawnictw odbywały się warsztaty i panele dedykowane branży wydawniczo-księgarskiej, spotkania z autorami na stoiskach wydawców i w salach seminaryjnych, konkursy, wystawy.

Czytaj więcej: Targi książki 

Remigiusz Rączka

Pod koniec października odbyło się spotkanie z Remigiuszem Rączką podczas którego mogliśmy skosztować pyszne potrawy tj. sałatkę śledziową z winogronami oraz tort z krupnioka i szpinaku. Gotowanie było przeplatane ciekawostkami z "wielkiego kulinarnego świata", żartami oraz cennymi poradami kulinarnymi.

Przy okazji gotowania zapoznaliśmy się również z książkami p. Remigiusza pt. "Rączka gotuje na beztydziyń i świynta Jesień, Zima" oraz "Rączka gotuje na beztydziyń i świynta Wiosna, Lato".


Bardzo dziękujmy za liczny udział w spotkaniu oraz czekamy na kolejną książkę, która ma się ukazać przed świętami Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: Remigiusz Rączka

Biblioteka Publiczna Miasta Pszów