Strażak w Bibliotece

Pszowka książnica włączyła się jak co roku do ogólnopolskiej akcji "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM". W naszej Bibliotece gościliśmy strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pszowie druha Arkadiusza Rak oraz klasę I b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszowie z wychowawczynią Lidią Postawka. Podczas spotkania dzieci posłuchały lektury "Jak Wojtek został strażakiem". Następnie poznały podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa oraz zapoznały się ze sprzętem strażackim. Każde dziecko mogło poczuć się strażakiem przymierzając hełm, kamizelkę strażacką oraz  pas strażacki z toporkiem.