^góra
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonZapraszamy do działu "Nowości" :-)

+48 32 455-91-99
bibliotekapszow@op.p

Biblioteka Publiczna Miasta Pszów

zapraszamy

Uwaga

Szanowni czytelnicy oraz uczestnicy imprez kulturalnych organizowanych przez książnicę. Informujemy, iż wykorzystujemy wasz wizerunek dla reklamy biblioteki na stronie WWW oraz w lokalnych gazetach. Jeżeli nie wyrażacie zgody na powielanie wizerunku proszę zgłosić się do bibliotekarzy o podpisanie stosownego oświadczenia.

Akadamia Orange

Biblioteka bierze udział
w programie
Akademia Orange
dla bibliotek

PITAX.PL

"Chidusz" dostępny jest dla czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki

Aktualności

Targi książki

W dniach 27-30 października odbyły się Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie na które wybrały się również pszowskie bibliotekarki. Targi promowały czytelnictwo i były otwarte dla publiczności, a w trakcie ich trwania wystawcy prowadzili sprzedaż detaliczną książek tradycyjnych i elektronicznych, jak i wszelkiego rodzaju akcesoriów czytelniczych.

Wystawcami były: wydawnictwa, hurtownie książek, księgarnie, instytucje kultury, stowarzyszenia związane z rynkiem książki w Polsce, dystrybutorzy mediów elektronicznych dedykowanych czytelnikom, drukarnie oraz producenci papieru.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to impreza na której oprócz oferty wydawniczej polskich i zagranicznych wydawnictw odbywały się warsztaty i panele dedykowane branży wydawniczo-księgarskiej, spotkania z autorami na stoiskach wydawców i w salach seminaryjnych, konkursy, wystawy.

Czytaj więcej: Targi książki 

Remigiusz Rączka

Pod koniec października odbyło się spotkanie z Remigiuszem Rączką podczas którego mogliśmy skosztować pyszne potrawy tj. sałatkę śledziową z winogronami oraz tort z krupnioka i szpinaku. Gotowanie było przeplatane ciekawostkami z "wielkiego kulinarnego świata", żartami oraz cennymi poradami kulinarnymi.

Przy okazji gotowania zapoznaliśmy się również z książkami p. Remigiusza pt. "Rączka gotuje na beztydziyń i świynta Jesień, Zima" oraz "Rączka gotuje na beztydziyń i świynta Wiosna, Lato".


Bardzo dziękujmy za liczny udział w spotkaniu oraz czekamy na kolejną książkę, która ma się ukazać przed świętami Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: Remigiusz Rączka

Teatrzyk

W dniu 13 października gościliśmy w naszej Bibliotece aktorów teatru krakowskiego z przedstawieniem "Pchła Krętaczka" w ramach projektu DZIAŁAJ LOKALNIE IX. Do obejrzenia sztuki zaprosiliśmy dzieci z przedszkola nr 2 w Pszowie, klasę I ze S.P. nr 1 oraz dzieciaczki z Artystycznej Akademii Szkraba z MOK. Mali widzowi byli angażowani do wspólnej zabawy dzięki czemu przedstawienie było jeszcze zabawniejsze.

Czytaj więcej: Teatrzyk

Biblioteka Publiczna Miasta Pszów