^góra
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonZapraszamy na nasz FACEBOOK

+48 32 455-91-99
bibliotekapszow@op.pl

Biblioteka Publiczna Miasta Pszów

zapraszamy

Uwaga

Szanowni czytelnicy oraz uczestnicy imprez kulturalnych organizowanych przez książnicę. Informujemy, iż wykorzystujemy wasz wizerunek dla reklamy biblioteki na stronie WWW oraz w lokalnych gazetach. Jeżeli nie wyrażacie zgody na powielanie wizerunku proszę zgłosić się do bibliotekarzy o podpisanie stosownego oświadczenia.

Akadamia Orange

Biblioteka bierze udział
w programie
Akademia Orange
dla bibliotek

PITAX.PL

"Chidusz" dostępny jest dla czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki

Aktualności

Gruzja

23 listopada o godz. 18.00 zapraszamy na wystawę i spotkanie
pt. „Ciekawa i nieodkryta Gruzja".

ks. prof. Jerzy Szymik

31 października w naszej bibliotece mieliśmy zaszczyt gościć ks. prof. Jerzego Szymika na spotkaniu pt. "Wiersze o Pszowie (i nie tylko)".

Podczas spotkania odbyła się premiera nowego wiersza. Wysłuchaliśmy również wybranych przez samego Autora utworów, które wprowadziły nas w nastrój Wszystkich Świętych. Wieczorek był upiększony mini koncertem
w wykonaniu Natalii Pinior.

Ponadto wspomnieniom nie było końca. Uczestnicy wieczorku chętnie zadawali pytania, na które ks. Profesor odpowiadał z wielkim zaangażowaniem i zrozumieniem dla każdego.

Cieszymy się, że mieszkańcy przyjęli nasze zaproszenie na ten wieczór i przybyli w tak licznym gronie.

Serdecznie dziękujemy.

 

Czytaj więcej: ks. prof. Jerzy Szymik

Targi książki

W dniach 27-30 października odbyły się Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie na które wybrały się również pszowskie bibliotekarki. Targi promowały czytelnictwo i były otwarte dla publiczności, a w trakcie ich trwania wystawcy prowadzili sprzedaż detaliczną książek tradycyjnych i elektronicznych, jak i wszelkiego rodzaju akcesoriów czytelniczych.

Wystawcami były: wydawnictwa, hurtownie książek, księgarnie, instytucje kultury, stowarzyszenia związane z rynkiem książki w Polsce, dystrybutorzy mediów elektronicznych dedykowanych czytelnikom, drukarnie oraz producenci papieru.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to impreza na której oprócz oferty wydawniczej polskich i zagranicznych wydawnictw odbywały się warsztaty i panele dedykowane branży wydawniczo-księgarskiej, spotkania z autorami na stoiskach wydawców i w salach seminaryjnych, konkursy, wystawy.

Czytaj więcej: Targi książki 

Remigiusz Rączka

Pod koniec października odbyło się spotkanie z Remigiuszem Rączką podczas którego mogliśmy skosztować pyszne potrawy tj. sałatkę śledziową z winogronami oraz tort z krupnioka i szpinaku. Gotowanie było przeplatane ciekawostkami z "wielkiego kulinarnego świata", żartami oraz cennymi poradami kulinarnymi.

Przy okazji gotowania zapoznaliśmy się również z książkami p. Remigiusza pt. "Rączka gotuje na beztydziyń i świynta Jesień, Zima" oraz "Rączka gotuje na beztydziyń i świynta Wiosna, Lato".


Bardzo dziękujmy za liczny udział w spotkaniu oraz czekamy na kolejną książkę, która ma się ukazać przed świętami Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: Remigiusz Rączka

Biblioteka Publiczna Miasta Pszów